Karbonatın Etkili Kullanım Alanları

Karbonat deyip geçmeyin. Her gün farklı bir alanda faydası olduğunu gördüğümüz ve genellikle ev-cilt bakımında kimi zaman pratik çözümler üreten karbonatı çok çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. İşte karbonatın kullanım alanları;

Karbonatın kullanım alanlarına dair hazırladığımız videomuzda eşsiz bilgiler sizleri beklemektedir.

Doğal Deodorant
Eğer alüminyumdan, parabenden arındırılmış doğal bir koltuk altı deodorantı arayışındaysanız karbonat sizin için etkili bir yöntem olacaktır. Duş sonrası bir pamuk yardımıyla karbonatı koltuk altı bölgenize sürün. Gün içerisinde terlemeyi azalttığını ve kötü kokuları yok ettiğini göreceksiniz.

Karbonattan Diş Macunu
Neden olmasın? Çok derde deva karbonat, dişlerinizi de beyazlatmada etkin bir madde. Karbonat ve suyu karıştırarak dişlerinizi fırçalayın. Özellikle çay, kahve lekelerinden dişleriniz zamanla arınacaktır.

Peeling için birebir
Bilirsiniz peeling, kimyasal partiküller sayesinde cildi derinlemesine temizleme işlemidir. Yüz ve vücut için haftada 2 defa uygulanmalıdır. Peki küçük kristallerden oluşan toz karbonatı peeling için neden kullanmayasınız? Temiz cildinize suyla karıştırın, elinizle masaj yaparak karbonatı uygulayın. Cildiniz kirlerden arınacaktır.

Takı temizlemek mi?
1 tatlı kaşığı su, 3 çay kaşığı karbonatı karıştırın ve bir diş fırçası yardımıyla rengi solmuş, kararmış takılarınızı temizleyin. Parlak görünümlü takılarınıza kavuşmak işte bu kadar kolay.

Mutfak kirlerine savaş
Mutfakta oluşan kir ve lekeler için karbonat, hayli sevilen ve etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle sirke ile birleştiğinde sonuçlar mucizevi oluyor.

Buzdolabı temizliğine öncelik verin
Başrol karbonatın! Buzdolabınızı tamamen boşaltın. Sirke ve karbonatlı su ile buzdolabınızı silin. Buzdolabınız koku ve kirlerden arınacaktır.