Sirkenin Faydaları

Çok Seveceksiniz. İşte Sirkenin Faydaları
Her derde deva olarak adlandırılan sirkenin gerçekte neye nasıl fayda ettiğini merak ediyor musunuz? Sirkenin faydalarının midede başladığını söylemek mümkün. Mide bulantınız varsa bir bardak suyun içine 1-2 çay kaşığı sirkeyi ekleyerek tüketebilirsiniz. Tabii bunun için doğal sirke kullanmanızın faydası var. Boğaz bakterilerinizde de doktorunuzun onayı ölçüsünde su ve sirke ile gargara yapabilirsiniz. Sirke, kilo vermeye yardımcı olan doğal bir yöntem aynı zamanda. Eğer midenizde sorun yoksa her sabah bir tatlı kaşığı sirkeyi su ile birlikte tüketebilirsiniz.

Sirkenin tek faydası vücut için değil elbette. Özellikle temizlik malzemesi olarak sirkeyi kullanabilirsiniz. Karbonatla birlikte kullanıldığında sonuçlar mucizevi olabilir. Kimyasal ürünlerden arındırılmış bir temizlik anlayışını sunan sirke, evinize hem hijyenik hem de daha sağlıklı bir yaşam alanı sağlayacaktır.

  • Buzdolabınızı suda seyreltilmiş sirke ile temizleyebilirsiniz.
  • Kahve ve çay fincanlarında zamanla oluşan lekeleri sirke ile çıkarmanız mümkün.
  • Banyo ve mutfak fayanslarında zamanla yer eden lekeleri sirkenizi bir sprey kutuya doldurup sıkarak bekletin. Daha kolay temizlendiğini göreceksiniz
  • Halılardaki lekelerden kurtulmak için ise su, sirke ve karbonatı karıştırarak lekeli yere sürmeyi deneyin.