İhtiyacınıza Göre Tüp Seçimi: Hangi Tüpü Seçmeliyim?

İhtiyacınıza Göre Tüp Seçimi: Hangi Tüpü Seçmeliyim?

Tüp seçiminizi tüpün kullanılacağı alan ve kullanım şartlarına göre belirlenmelidir. İster büyük tüp ister küçük tüp isterse piknik tüpü olsun kullanım talimatına her zaman uyulmalıdır.

12 kg Büyük Ev Tüpleri

Evlerde ve iş yerlerinde çoğunlukla 12 kg tüpler tercih edilmektedir. Kimi zaman bu tüpler büyük tüp olarak adlandırılır. Tüpün kullanım yerine uygun olarak çapı 36cm tombul ya da çapı 30 cm uzun çeşidi tercih edilebilmektedir. Ayrıca 12 kg büyük tüp ısı şemsiyeleri ve palmiye sobalar için de uygundur.

2 kg Küçük Piknik Tüpleri

Piknik gibi açık hava etkinliklerinde 2 kg piknik tüpü tercih edilmektedir. Piknik tüpü aynı zamanda küçük tüp olarak da adlandırılmaktadır. Piknik tüpünün üstünde 20cm’den büyük tencere, tava, kazan gibi pişirme gereçleri kullanılmamalıdır.

Kamp Karavan ve Tekneler İçin Milangaz Rota Tüp

2 kg Milangaz Rota Tüp, kamp ve karavan seyahatleri için özel olarak tasarlanmıştır ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Milangaz kamp tüpü hem karavan mutfağında hem de açık havada kullanıma uygundur. Milangaz karavan tüpü ise az yer kaplaması ve sağladığı kullanım kolaylığı sebebiyle tercih edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen Milangaz Rota Tüp / Kamp & Karavan sayfasını ziyaret ediniz.

Tekne seyahatlerinin vazgeçilmezi olan 2 kg Milangaz Rota Tüp deniz koşullarına uygun tasarlanmıştır.  Ayrıntılı bilgi için lütfen Milangaz Rota Tüp / Tekne sayfasını ziyaret ediniz.

24 kg Ticari Tüpler

24 kg ticari tüpler LPG kullanımının daha yoğun olduğu iş yerlerinde; otel, lokanta, fırın, hastane, okul vb. sosyal yaşam alanlarında yemek pişirme, su ısıtma ve ısınma gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Bina içinde ve kapalı alanlarda kullanıma uygun değildir.

Sanayi İşletmeleri İçin Milangaz Sanayi Tüpleri

Enerji kullanımın yoğun olduğu ticari ve sanayi işletmeler ihtiyaca göre Milangaz Sanayi tüplerini tercih etmektedirler. Miks ve propan olmak üzere iki çeşit bulunmaktadır. Propan Sanayi Tüpü soğuk iklimlerde de rahatlıkla kullanılabilme özelliğiyle öne çıkmaktadır. Bina içinde ve kapalı alanlarda kullanıma uygun değildir.

Endüstriyel Tesisler İçin Milangaz LiftMax

Endüstriyel tesislerin ve ticari işletmelerin taşıma faaliyetlerinde kullanılan forkliftler için Milangaz LiftMax özel olarak tasarlanmıştır. 15 kg LPG içeren Milangaz Liftmax’ın toplam ağırlığı 23,5 kg’dir. Hem iç hem dış mekânda kullanılabilen Milangaz LiftMax, kolay ve hızlı bağlantı olanağını emniyetli bir şekilde sağlamaktadır.

Tüketim İhtiyacı Yüksek Alanlar İçin Milangaz LikitMax Tüpler

Tüketim ihtiyacı yüksek olan, emniyet mesafeleri nedeniyle dökmegaz tankı konulamayan ve yer kısıtı olan işletmeler için Milangaz Likitmax özel olarak üretilmiştir. Bir adet Milangaz LikitMax tüpü 5-6 adet 45 kg’lik sanayi tüpünden çok daha fazla enerji alınmasını sağlayan kompakt bir sistemdir.

Milangaz İzoMax Tüpler

LPG ile çalışan pürmüz, şaluma gibi cihazların yüksek performans ile kullanılmasına imkân veren Milangaz İzoMax, izolasyon uygulamalarında yüksek verim elde edilmesine olanak sağlar.  Milangaz İzoMax, gaz basıncını sabit tutup alev boyunda ve gücünde azalma yaşanmasının önüne geçer.