Hakkımızda

Türkiye LPG pazarının önde gelen şirketi Milangaz

1960’ların başında İzmir’de doğmuş ve kaliteden ödün vermeyen, müşteri odaklı yaklaşımı ile aranan ve tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Likidgaz ve Güneşgaz şirketlerini de markalaştırarak, hizmet yapısını güçlendiren Milangaz, teknolojik altyapısına ve insan kaynaklarına sürekli yatırım yapmaktadır. Bugün Türkiye’nin 81 ilinde 950’yi aşkın ilçede kesintisiz bütün segmentlerde gaz hizmeti vermektedir. Geçen zaman içerisinde, ülkemizin farklı noktalarına kurulan 22 depolama ve dolum tesisi ve 5 deniz terminali, 10 bini aşkın ana ve tali bayi ile Milangaz kalitesini halka ulaştırmaya devam etmektedir. Bugün Anadolu’nun pek çok bölgesinde LPG’nin adının Milangaz olarak kabul edilmesinin en önemli sebebi; “Hayatınız bizim için değerlidir” sloganı ile kaliteden ödün vermeden, üstelik yüzde yüz Türk Sermayesi ile çalışan bir marka olmasıdır.

Milangaz, üstün kalite anlayışı çerçevesinde, Türkiye’de uygulanan TS EN 589 standartlarında MOS (Motor Oktan Sayısı) en az 89 olarak belirtilmesine rağmen, otogaz istasyonlarına bu standardın çok daha üstünde 93 ve üzerinde oktan değerine sahip otogazı ikmal etmektedir.

Geniş Dağıtım Ağı ve Kusursuz Hizmet

Milangaz Türkiye’de 1.100’e yakın tüplü bayi, 110 perakende satış mağazası, yaklaşık 600 otogaz istasyonunda hizmet vermektedir. Bununla birlikte Türkiye genelinde yüzlerce dökmegaz müşterisine hizmet vermektedir. Rekabet stratejisini tüketici memnuniyeti üzerine kuran; daima kaliteli, hesaplı ürüne, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaya odaklanan Milangaz, Türkiye geneline yayılan dolum tesisleri, bayi ağı ve şirket tarafından işletilen perakende satış noktaları ile tüketicilerle buluşmaktadır.

Türkiye’de tüpgazın adı!

Yaklaşık 22 noktada 150.000 m3'lük LPG depolama kapasitesi ile Türkiye’nin en yaygın ve en güçlü lojistik ağına sahip olan Milangaz, yurt içi LPG satışlarında da en üst sıralarda yer almaktadır. EPDK tarafından yayımlanan sektör raporuna göre Milangaz’ın (Likitgaz ve Güneş Gaz ile birlikte) 2019 Ekim ayı tüpgaz pazar payı %19,72; otogaz pazar payı %6,42 olarak gerçekleşmiştir.